,

Jak stworzyć stronę internetową WordPress w 2023 roku?

Spis treści poradnika jak stworzyć stronę internetową WordPress w 2023 roku kliknij i zobacz

Witam w tym wpisie chciałbym przedstawić w jakis sposób stworzyć prostą stronę internetową WordPress na przykładzie lokalnej pizzerii.

Jak będzie wyglądała Strona WWW która stworzysz z pomocą tego tutoriala?

Kliknij i zobacz

Czego potrzebujemy żeby stworzyć stronę internetową WordPress?

 1. Hosting to miejsce, gdzie przechowywane są wszystkie pliki i dane Twojej strony.
 2. Domena natomiast to adres, pod którym użytkownicy mogą odnaleźć Twoją stronę w Internecie np. TwojaFirma.pl

Jak kupić hosting i domenę?

Dla tego poradnika wybrałem hosting w zenbox.pl, Firma 10k w cenie 99zł netto za pierwszy rok.

 1. Przechodzimy na stronę (link afiliacyjny): https://zenbox.pl/hosting-stron-www/
 2. W cenniku wybieramy: Hosting Firma 10k i klikamy Kup teraz
 3. W sekcji 2. Wybierz domenę – wpisujemy nazwę domeny którą wybraliśmy na potrzeby tworzenia strony www i klikamy szukaj. Po chwili powinien się pojawić komunikat że domena jest dostępna i wtedy klikamy wybierz. W moim przypadku będzie to domena pizzabajka.pl.
 4. W sekcji 3. Wybierz certyfikat bezpieczeństwa – zaznaczamy opcję „Bezpłatne zabezpieczenie” i klikamy przejdź do podsumowania.
 5. Następnie widzimy stronę Twoje Dane, wypełniamy formularz naszymi danymi, akceptujemy wymagane zgody następnie składamy zamówienie na hosting i domenę przyciskiem Złóż zamówienie.
 6. Po udanej płatności otrzymamy na podany adres email wszelkie informacje dotyczące zakupionego konta hostingowego i domeny.

Tworzenie strony www WordPress krok po kroku

Mamy juz domenę i hosting teraz przyszedł czas na instalację systemu zarządzania treścią WordPress, dzięki temu że hosting zakupiony w Zenbox posiada autoinstalator aplikacji, instalacja WordPress to kilka kliknięć.

Instalacja WordPress na hostingu Zenbox.pl

 1. Logujemy się do naszego panelu Zenbox pod adresem https://panel.zenbox.pl/ wpisujemy dane logowania.
 2. Klikamy lewym menu na „Hosting” pojawi nam się lista rozwijana z której musimy kliknąc na „Aplikacje”
 3. Klikamy na zakładkę „Katalog aplikacji” i w sekcji „System zarządzania treścią klikamy na WordPress”
 4. Widzimy informacji o aplikacji WordPress oraz przycisk „Instaluj te aplikację”
 5. W sekcji „lokalizacja” wybieramy domenę na której chcemy zainstalować WordPress pamiętaj żeby wybrac domene z przedrostkiem https://, w sekcji
 6. W sekcji Ustawienia wszystkie pola są poprawnie uzupełnione przez aplikację Installatron, możemy oczywiście je zmodyfikować. Zapamiętaj lub zapisz swoje hasło i nazwę użytkownika w bezpiecznym miejscu. W dolnym prawym rogu klikamy przycisk „+zainstaluj”
 7. Po kilku chwilach nasz WordPress jest zainstalowany i możemy zaczynać tworzyć strone internetową.

Logowanie do WordPress

Aby zacząć tworzyć stronę internetową mussz się zalogować do panelu administratora WordPress, możesz to zrobić na dwa sposoby.

 1. Zaloguj się do panelu Zenbox następnie klikamy na „Aplikacje” w zakładce hosting w której widać zainstalowanego WordPressa, klikamy na link: twojadomena.pl/wp-admin i w nowej karcie zobaczymy kokpit WordPress.
 2. Wpisz w przeglądarce nazwę Twojej domeny na przykład Twojadomena.pl/wp-login.php i wpisz nazwę użytkownika, hasło i kliknij zaloguj.

Podstawowe ustawienia WordPress po instalacji

Po instalacji WordPress musisz zmienić bez pośrednie odnośniki oraz Nazwę i Slogan strony którą tworzysz.

Aby zmienić Nazwę i slogan kliknij w Ustawienia>ogólne zmień nazwe witryny i slogan następnie kliknij zapisz zmiany.

Teraz tylku musisz zmienić bezpośrednie odnośniki na bardziej przyjazne. Kliknij na Ustawienia>Bezpośrednie odnośniki i zaznacz opcję Nazwa wpisu, następnie zapisz zmiany.

Zaczynamy Tworzyć stronę www WordPress

Jesteś coraz bliżej stworzenia strony www, teraz musisz zainstalować motyw, na potrzeby tego kursu wybrałem motyw Tove, jest minimalistyczny i kolorowy, po kilku zmianach stylistycznych będzie oddawał charakter Bajkowej Pizzerii.

Zrzut ekranu motywu Tove, który działa z najnowszym edytorem FSE, WordPress

Jak zainstalować bezpłatny motyw WordPress?

W panelu WordPress w lewym menu klikamy na „Wygląd” w tym miejscu widziwsz zainstalowane motywy, aby dodać nowy kliknij w przycisk „Dodaj”

Nastepnie w polu szukaj wpisz nazwę motywu „tove” i kliknij zainstaluj.

Po instalacji kliknij przycisk „Włącz”.

Moty Tove jest już zainstalowany w kolejnych krokach zaczniesz Tworzyć stronę www w edytorze blokowym WordPress.

Tworzenie strony www w edytorze blokowym WordPress

Aby zacząć tworzyć stronę www edytorze blokowym musisz utworzyć podstronę w WordPress, żeby to zrobić kliknij Strony a następnie „Dodaj nową”

Twoja podstrona została utworzona, wybierz tytuł Twojej podstrony np. „Strona główna”Pizzeria bajka” nastepnie opublikuj.

Korzystanie z wzorców (patterns) motywów blokowych WordPress

Kolejnym etap Tworzenia strony to praca z edytorem blokowym WordPress. Aby dodać wzorzec wbudowany w motyw Tove kliknij czarną ikonke plusa a następnie w przycisk „Przeglądaj wszystko”

Po kliknięciu „Przeglądaj wszystko” zobaczysz lewy panel edytora blokowego WordPress. Z racji że strona w tym poradniku Tworzenia stron WordPress jest będzie zbudowana z gotowych wzorców motywu Tove, w panelu bocznym kliknij na opcję wzorce, zobaczysz wszystkie wzorce wbudowane standardowo w WordPress oraz dedykowane wzorce pochodzące z motywu Tove.

Pierwszym wzorzec który dodasz będzie odpowiedzialny za sekcję Hero strony, aby dodac sekcję Hero kliknij w „Tove Hero” i wybierz pierwszy wzorzec z sekcji hero.

W tym momencie już wiesz w jaki sposób dodawać wzorce w edytorze blokowym WordPress. Na potrzeby tego poradnika wybrałem kilka wzorców, które pozwolą Ci zbudwać stronę jak w moim demo.

Teraz musisz dodać pozostałe wzorce poniżej lista:

1.Wzorzec Tove Hero (już dodałeś ten wzorzec)

2. Zraz za sekcją Hero będzie sekcja O nas, na potrzeby tej sekcji wybrałem wzorzec sekcji wzorców „Tove General” „Media and text with button”

3. Dla sekcji Menu wybrałem dwa wzorce, wzorzec Tove hero oraz wzorzec z sekcji Tove Restaurant „Restaurant menu with columns for the three different menu sections”, dzięki któremu zaprezentujesz menu.

4. Po sekcji Menu dodaj wzorzec „Vertical Call to Action” z sekcji Tove Call to Action.

5. Sekcja dostawa podobnie jak sekcja o nas będzie zbudowana na bazie wzorca z sekcji wzorców „Tove General” „Media and text with button”

6. Wzorzec odpowiedzialny za sekcję lokalizacja to ponownie wzorzec z sekcji wzorców „Tove General” „Media and text with button”

7. Dla sekcji Kontakt dodaj wzorzec „Information block for a restaurant or cafe location” z sekcji Tove Restaurant.

Tym sposobem dodałeś wszystkie niezbędne sekcje aby stworzyć swoją pierwsza stronę www WordPress.

Jak ustawić stronę główną w WordPress?

Teraz podstronę która stworzyłeś musisz ustawić jaką strone główną. Aby to zrobić w kokpicie WordPress kliknij „Ustawienia” następnie „Czytanie” kliknij na ststyczną stronę i wybierz stronę którą stworzyłeś i kliknij „Zapisz zmiany”

Twoja strona powinna wyglądać jak poniżej (kliknij żeby rozwinąć)

Wiem że strona główna nie wygląda jeszcze jak powinna ale zanim przejdziesz do edyci treści na stronie głównej stwórz szablon nagłówka i stopki w edytorze WordPress.

Tworzenie nagłówka w edytorze blokowym WordPress

Aby dodac nagłówek do TWojej strony WordPress przejdź na stronę główną i kliknij edytuj witrynę.

Zobaczysz edytor motywu WordPress, kliknij na nagłówek witryny i gdy schowa się pasek boczny ponownie kliknij na nagłówek i kliknij Edytuj, tym sposobem włączysz edytor nagłówka.

Teraz musimy usunąc stary nagłówek aby to zrobić:

 1. Kliknij w przycisk „Widok listy”
 2. Po prawej stronie od elementu Listy grupa kliknij 3 kropki
 3. Kliknij usuń.

Teraz dodaj nowy nagłówek wbudowany w moty Tove aby to zrobić kliknij ikonke plusa następnie przycisk „Przeglądaj wszystko” wybierz wzorce i w sekcji Tove Header wybierz 3 nagłówek. i w prawym górnym rogu kliknij 2 razy „Zapisz”. Teraz przejdź na stronę główną i zobaczysz nagłówek który dodałeś.

Tworzenie stopki w edytorze blokowym WordPress

Podobnie jak w przypadku nagłówka dodaj stopkę w edytorze blokowym. Kliknij edytuj witrynę przewiń podgląd strony na dół i kliknij w stopkę a następnie przycisk edytuj. Usuń standardowa stopkę i dodaj ostatnie wzorzec z sekcji Tove Footer.

W przypadku stopki zaczniesz korzystać z kolejnych funkcji edytora blokowego WordPress mianowicie z przenoszenia i edycji treści.

Teraz do Twojej stopki dodaj pierwszy wzorzec z sekcji Tove Hero następnie kliknij 2 razy przycisk zapisz.

Wiem że nie wygląda to dobrze ale teraz asz wszystkie niezbędne sekcji z których stworzysz stronę www jak w demo.

Edycja treści w edytorze blokowym WordPress

Przyszedł czas żeby zacząć dodawać i edytować treść na stronie www, którą Tworzysz.

Zacznijmy od stopki, edytuj stopkę w edytorze witryny identycznie jak robiłeś to gdy dodawałeś elementy do stopki. Kliknij na widok listy i rozwiń drzewko kazdego elementu listy.

kliknij na ostatni element z widoku listy i trzyamjąc shift kliknij na pierwszy element w tej grupie jak na obrazku poniżei usuń podświetlone elementy. możesz to zrobić wciskając 3 kropki a nastepnie usuń lub za pomoca klawisza delete.

Teraz musisz przenieść elementy z pierwszej grupy do grupy Okładka, żeby to zrobic zaznacz wszystkie elementy z pomoca klawisza shift jak wyżej i przenieś je do grupa okładka za pomocą metody przeciagnij i upusć. Pierwsza grupa stopki jest zbędna więc wiesz co z nią zrobić 😉

Jak wspomniałem wcześniej na potrzeby tworzenia strony www wypisałem listę elementów, które potrzebujesz żeby zrobić stronę jak w demo, teraz zmienisz zdjęcie w tle stopki.

 1. W widoku listy kliknij na pierwszy element okładka, nad okładką w edytorze blokowym WordPress zobaczysz menu kontekstowe
 2. Kliknij „zastąp” następnie „Prześlij” i wybierz zdjęcie z Twojego dysku, które wybrałeś na tło Twojej stopki. Po przesłaniu zdjęcia kliknij wybierz.

Teraz musisz zmienić tekst w stopce, kliknij 2 razy na tekst „Theme by Anderson Noren”, usuń tekst i dodaj własny.

Żeby dodać link w stopce do Facebooka i instagram w widoku listy kliknij na ikone facebooka i wprowadź adres URL do Twojego profilu na Facebooku. Podobnie zrób z ikonka instagram. Nastepnie zapisz szablon Twojej stopki.

Teraz czas na edycję treści nagłówka, wejdź w edytor motywu i podobnie jak w przypadku stopki podmień teksty na własne.

Żeby dodać logo do strony www musisz dodać kolejny wzorzec do nagłówka z sekcji Header.

Teraz usuń kolumny widoku listy i przenieś wiersz z sekcji grupa na miejsce usuniętych kolumn.

Wreszcie czas na dodanie logo, kliknij na logo i podobnie jak w przypadku zwykłego zdjecia dodaj je do biblioteki WordPress.

Edycja menu (nawigacji) w edytorze blokowym WordPress

Kliknij menu w edytorze blokowym podczas edycji nagłówka i w menu kontekstowym wybierz edytuj, teraz możesz edytowac swoją nawigacje z prawej strony zobaczysz listę stron, podobnie jak w widoku listy kliknij na element menu sample page i go usuń.

Kliknij czarny plus i dodaj „Własny odnośnik” nazwij go menu (ten odnośnik będzie prowadził do informacji o menu restauracji) i wciśnij enter, w ten sposób stwórz pozostałe elementy menu. Gdy już stworzyłeś elementy musisz dodac do nich odnośniki, z racji że strona którą tworzysz składa się z jednej zakładki, musisz dodać kotwice do sekcji. Kliknij na element który dodałeś i dodaj kotwice w sekcji link jak na zdjęciu poniżej. Przykładowo link do sekcji dostawa to „#dostawa”.

Edycja treści i odnośnika przycisku WordPress

Na przykładzie nagłówka mamy przycisk z numerem telefonu aby go edytowac kliknij tekst przycisku i zmień na Twój numer telefonu. Żeby edytować link przycisku kliknij na ikonkę ołówka zmień numer telefonu na własny i naciśnij enter, pamiętaj że odnośnik numeru telefonu powinien poprzedzać „tel:”.

Wiesz jak edytować tekst i linki do mediów społecznościowych więc z pozostałymi elementami nagłówka sobie poradzisz:)

Masz już gotową funkcjonalną stopkę i nagłówek, teraz czas na edycję strony głównej.

Edycja strony głównej WordPress

Przejdź na stronę główną Twojej strony www, którą tworzysz i kliknij „Edytuj stronę”, zacznij od edycji pierwszego elementu mianowicie okładki, podobnie jak w przypadku stopki zacznij od zmiany zdjęcia tła Twojej okładki, po kliknięciu na okładkę w menu kontekstowym kilkinj zastąp i wybierz zdjęcie które chcesz żeby było tłem pierwszej sekcji strony www, którą Tworzysz. Wiesz już jak edytować teksti i przyciski w WordPress 6.3 więc to pomijam, Teraz musisz zmienić kolor czcionki i usunąc tło Twojej sekcji Hero.

 1. Kliknij na przycisk przegląd dokumentów.
 2. W widoku listy rozwiń listę elementów okładki oraz pierwszą grupę i kliknij na grupę.
 3. Kliknij na style w prawym pasku bocznym ustawień.
 4. Kliknij na tekst i zmień jego kolor na biały.
 5. Kliknija na tło, obecnie zaznaczony kolor to biały, kliknij przycisk „Wyczyść”.

Pierwsza sekcja jest gotowa, teraz przejdziesz do edycji drugiej skecji Twojej strony www.

Zmiana heirarchii nagłówka w edytorze blokowym WordPress

Edycja drugiej skecji to teoretycznie koniec tego poradnika, ponieważ edycja pozostałych elementów strony i zasady edycji strony w edytorze blokowym WordPress będzie dla Ciebie prosta.

 1. Rozwiń listę elementów bloku „Media i tekst”
 2. W widoku listy kliknij na nagłówek, kótry chcesz edytować, w typm przypadku będzie to „Our Specials”.
 3. Kliknijj na „H1” i zmień poziom tego nagłówka na H3.
 4. Podobnie jak w przydpaku edycji tła okładki musisz zmienić zdjęcie w tle okładki, żeby to zrobić kliknij na „Media i tekst” z menu kontekstowego kliknij „Zastąp” wybierz zdjęcie z komputera lub z biblioteki mediów WordPress.
 5. Kliknij na element „Media i tekst” i w prawym panelu ustawień zaznacz opcję „Przytnij obrazek by wypełnić kolumnę”.

W szablonie Tove jest pewien techniczny błąd dotyczący hierarchii nagłówków HTML. Mianowicie element dekoracyjny w poprzedzający nagłówek h3 autor motywu ustalił jako h6, musisz w każdej sekcji zmienić hierarchię tego nagłówka na h2, moższ to zrobić podobnie jak w przypadku zmiany hierarchii poprzedniego nagłówka z H1 na H3 oraz zmienić jego rozmiar w prawym panelu z Domyślny na „Normal”

Jak widać w demo które przygotowałem na potrzeby tego pordnika Tworzenia stron www w edytorze blokowym WordPress, w skecji „O nas” są dwa przyciski, jeden to numer telefonu a drugi to wskazówki dojazdu, aby dodac drugi przycisk kliknij na pierwszy przycisk, następnie w menu kontekstowym kliknij 3 kropki i w kolejnym menu rozwijanym kliknij „Powiel”.

Teraz tylko musisz dostosować treści sekcji o nas i możesz przejść do kolejnego kroku.

Zmiana kolejności elementów w edytorze blokowym WordPress.

Kolejna sekcja na stronie którą Tworzysz to „Menu” składa się ona z dwóch wzorców pierwszy to wzorzec Hero (okładka) a drugi to wzorzec z wypisanymi potrawami i napojami (grupa).

W sekcji okładki grupa zmień kolor tekstu na biały oraz wyczysć tło. Dla nagłówka menu zmień hierarchię nagłówka z h1 na h2, poostałe elementu usuń i pamiętaj o zmianie zdjęcia tła tej sekcji.

W kolejnej sekcji z wypisanymi potrawami zmień nagłóki h6 na h3, pamiętaj też o zmianie rozmiaru czcionki każdego nagłówka h3 na small. Treść menu zmień na własną.

Dodanie kotwicy do treści w edytorze blokowym WordPress

Pamiętasz gdy tworzyłeś menu zamiast linka prowadzącego do strony dodawałeś kotwice HTML np. dla pozycji Lokalizacja w menu nawigacyjnym wpisałeś „#lokalizacja” aby nawigacja na Twojej stronie działała musisz dodać kotwicę w każdej sekcji, którą chcesz mieć w menu.

 1. W widoku listy, kliknij na sekcje odpowiadającą za treść menu.
 2. W prawym Menu ustawień bloku kliknij na zaawansowane
 3. Wpisz nazwę Twojej kotwicy w tym przypadku „menu”

Kolejna skecja to wezwanie do działania, składa się nagłówka, tekstu oraz przycisku, zmień treści na własne a hierarchię nagłówka zmień na h4.

Zmiana Położenia obrazka w bloku „Media i tekst WordPress”

W edycji bloku „media i tekst” mamy możliwość zamiany położenia obrazu z treścią, żeby to zrobić kliknij w widoku listy na element media i tekst w tym przypadku zmienimy kolejnosć dla sekcji „Dostawa” następnie w menu kontekstowym kliknij na ikonkę oznaczoną strzałką(jak w grafice poniżej).

Dodaj kotwicę do sekcji dostawa, tak żeby po kliknięciu w nawigacji strony na „dostawa” Użytkownik był przeniesiony do tej właśnie sekcji. Zmień treść w tej skecji oraz zdjęcie na własne.

Jak dodać mapę lokalizacyjną Google do strony WordPress

Czytając ten poradnik Tworzenia stron www w edytorze blokowym WordPress potrafisz już edytować treści dodawać i usuwać elementy i wiele więcej. Teraz pokażę Ci jak z pomocą bloku „HTML” dodac mapkę Google.

 1. Znajdź swoją firmę w mapach Google: https://www.google.com/maps/
 2. Kliknij na nazwę Twojego profilu Firmy w Google kliknij na mapę
 3. Następnie kliknij udostępnij i wybierz zakładkę „Umieszczanie mapy” i kliknij „kopiuj HTML”

Teraz w schowku masz iframe, który po dodaniu na stronę pokażę mapkę Google z informacjami o Twojej firmie. Żeby dodac tę mapkę na stronę postępuj z poniższymi wskazówkami.

W widoku listy kliknij na element pod którym chcesz umieścić mapę Google, nastepnie kliknij ikonkę plusa w lewym górnym rogu, zaraz po ikonce WordPress, znajdź blok „własny HTML” i w polu wprowadź HTML… wklej kod ze schowka. Poniżej przykładowy kod mapki.

<iframe src="https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m18!1m12!1m3!1d39825.20222905236!2d21.100301815711834!3d51.40167404775815!2m3!1f0!2f0!3f0!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x47185933ec900007%3A0x9b279f68a48e7a7d!2sNew%20York%20Pizza%20Department%20Radom!5e0!3m2!1spl!2spl!4v1692035360537!5m2!1spl!2spl" width="600" height="450" style="border:0;" allowfullscreen="" loading="lazy" referrerpolicy="no-referrer-when-downgrade"></iframe>

Teraz musisz zmienić dwie wartości odpowiadające za rozmiar mapki w cudzysłowie po width=”tu” zmień wartość na 100% a cudzysłowie zaraz po height=”tu” wpisz 200.

Ostatnia rzecz jaką musisz zrobić to dodanie tytuły iframe, nie jest to konieczne ale jest to dobra praktyka związana z dostępnością strony www.

Na końcu kodu odpowiadającego za umieszczenie mapy przed zamknięciem znacznika HTML dodaj title=”Mapa Google” Poniżej pełny kod z poprawnie dodanym atrybutem Tittle.

<iframe src="https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m18!1m12!1m3!1d39825.20222905236!2d21.100301815711834!3d51.40167404775815!2m3!1f0!2f0!3f0!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x47185933ec900007%3A0x9b279f68a48e7a7d!2sNew%20York%20Pizza%20Department%20Radom!5e0!3m2!1spl!2spl!4v1692035360537!5m2!1spl!2spl" width="100%" height="200" style="border:0;" allowfullscreen="" loading="lazy" referrerpolicy="no-referrer-when-downgrade" title="mapa google"></iframe>

W ten sposób na Twojej stronie w sekcji lokalizacja zobaczysz mapkę Google z lokalizacją Twojej firmy. Zmień treści w sekcji lokalizacja i kontakt na własne, pamiętaj o zmianie hierarchii nagłówków i dodaniu kotwicy do tych sekcji.

W tym momencie Twoja strona jest prawie gotowa zostało tylko dostosowanie kolorów tak aby pasowały charakteru Twojej firmy, w tym przypadku Pizzerii.

Edycja globalnych kolorów w edytorze witryny WordPress

W przypadku przykładowej Pizzerii Bajaka, kolory wbudowane w motyw Tove nie kojarzą się z pizzą, dlatego pokażę Ci jak zmienić paletę kolorów, na taką, która bardziej będzie kojarzyła się z Pizzerią.

Aby zmienić globalne kolory w motywie WordPress (FSE) w kokpicie kliknij na „Wygląd”>”Edytor”>”Style”. W prawym pasku bocznym kliknij na Kolory, nastepnie Paleta Barw. W tym miejscu zobaczysz paletę barw jaką autor dodał do motywu Tove. Na poniższym zrzucie ekarnu, zaznaczyłem kolory które zmienię.

Pierwszy kolor wśród zaznaczonych zmienię na: #cf2e2e, drugi na: #FFF4F4, trzeci na: #FBF4EF a czwarty na: #FFF3C3

Po zmianie palety kliknij zapisz w prawym górnym rogu ekranu.

Jak dodać emoji na stronę www WordPress?

Strona obecnie wygląd dobrze, ale żeby podkręcić trochę jej wygląd dodam ikonki emoji w kilku miejscach. Aby dodac emoji przejdź na stronę https://emojipedia.org/ i wyszukaj emoji, które chcesz dodać, kliknij na emoji i pod spodem kliknij przycisk „Copy” teraz wybrane emoji masz w schowku. Edytuj swoją stronę i wklej emoji jak zwykły tekst (CTRL+V) w miejsce w którym chcesz żeby się pojawiła.

Zmiana kolorów czcionek i tła w elementach blokowych WordPress

Twoja strona jest już prawie gotowa a Ty już wiesz już jak edytować stronę w edytorze blokowym, oraz potrafisz używać edytora witryny. Teraz dla usystematyzowania wiedzy pokażę Ci jak zmienić kolory poszczególnych elementów w edytorze blokowym.

Jak Stworzyć stronę WordPress, która szybko się wczytuję.

W tym poradniku oprócz tego jak stworzyć stronę www dowiedziałeś się również jak stworzyć szybką stronę WordPress, która przechodzi wszystkie testy w narzędziu Google PageSpeed. Pewnie myslisz w którym miejscu wspomniałem o optymalizacji strony którą Tworzysz pod względem szybkości, tak zgadza się w Żadnym! Najnowsza wersja WordPress i odpowiednio stworzony motyw blokowy (FSE) jest szybki bez potrzeby jej mozolnej optymalizacji. Najnowsza wersja WordPress i większość motywów blokowych jest szybka out of The Box! Zobacz prędkość witryny, którą stworzyłeś w narzędziu PageSpeed Insights: https://pagespeed.web.dev/

Jezeli jesteś zainteresowany o tym jak zaplanowałem strukturę strony na potrzeby tego poradnik możesz zobaczyć mój wpis „Planowanie struktury i treści strony internetowej na przykładzie lokalnej pizzerii” na mojej firmowej stronie internetowej Webunikat.pl.

Potrzebujesz profesjonalnej strony www?

Sprawdź moją ofertę lub skontaktuj się ze mną, z przyjemnością stworzę dla Ciebie nowoczesną i przyjazną dla wyszukiwarki Google stronę www.

Od 11 lat pomagam firmom takim jak Twoja pozyckiwac klientów przez internet 😍

— Arkadiusz Sałek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *