Gdzie kupić domenę i hosting za 35,71 zł? Subiektywna opinia

Zdjęcie przedstawiające kable w serwerowni
Kliknij, żeby zobaczyć spis treści.

Kolejny artykuł napisany spowodowany czynnikiem zewnętrznym. Mianowicie mój znajomy wysłał do mnie zapytanie na temat polecanego hostingu, nie wiem, czy chce stworzyć stronę www CMS WordPress, ale to nie ma znaczenia.

Hosting, z którego korzystam i go polecam

Na początku mojej przygody z WordPress, tworzeniem stron itd. itp., kupiłem hosting w 1and1, tej firmy już nie ma (na szczęście). W 2012 Powstała firma Zenbox i na podstawie opinii z internetu w 2014 roku zdecydowałem się przenieść moje strony na ten hosting, z tego, co pamiętam znane serwisy technologiczne takie Jak Spider’s Web czy Antyweb, również korzystały i polecały usługi tej firmy.

Korzystam z usług Zenbox do dziś i nie przypominam sobie większych problemów, praktycznie żadnych problemów w działaniu mojej strony, były pojedyncze irytujące przypadki, gdy miałem dosyć, ale chyba wpływ na to miał mój gorszy humor danego dnia. Więc jeżeli planujesz kupić hosting dla swojej strony polecam Zenbox.pl Poniżej zamieszczam baner reklamowy Zenbox z linkiem afiliacyjnym, jeżeli zdecydujesz kupić usługi w Zenbox klikając w poniższy link otrzymam za to jakąś prowizje. Jeżeli nie chcesz, żebym coś z tego miał, możesz kliknąć tu.

Baner reklamowy oferty hostingu Zenbox
Po kliknięciu obrazek zostaniesz przeniesiony na stronę Zenbox, gdzie będziesz mógł kupić hosting dla swojej strony internetowe. (Jeżeli kupisz hosting z mojego linku otrzymam za to prowizję)

Obecnie hosting w Zenbox to koszt od 49 zł za rok brutto, jest to cena promocyjna dla nowych klientów, koszt odnowienia po roku zaczyna się od 399 zł brutto. Czy to dużo? Nie wiem, biorąc pod uwagę to, że nigdy nie miałem z nim problemów i mam w Zenbox strony, które są zasobożerne, uważam, że to dobra cena. POLECAM!

Zenbox czas reakcji na zgłoszenie

Od dłuższego czasu nie wysyłałem żadnego krytycznego zgłoszenia do pomocy technicznej Zenbox, ostatnie zgłoszenie wysłałem w maju tego roku o godzinie 14:23, odpowiedź otrzymałem czas 10 minut i 51 sekund. Więc wydaje mi się, że to bardzo szybko, jeżeli masz doświadczenie z firmą hostingową, z której korzystasz, napisz swoją opinię w komentarzu.

Hosting w Zenbox ciekawostka, kliknij, aby przeczytać.
Cena hostingu Zenbox w 2014 roku
Czy wiesz, że hosting Zenbox w 2015 roku kosztował 150 zł? Była to bardzo dobra cena jak na te lata.

W 2015 roku hosting Zenbox nie oferował żadnych promocji i miał prosty i transparentny cennik. Firma miała ciekawą strategię marketingową, ponieważ zamiast określonych parametrów, gwarantowała rozliczenie za ruch na stronie, co ciekawe tym modelu rozliczenia nie zliczali ruchu z portalu wykop.pl, była to ciekawa zagrywka ze względu na to, że podczas tak zwanego „Wykop efekt” do puli unikalnych użytkowników nie zliczali tych przychodzących z wykop.pl. Jakiś czas temu Zenbox został wykupiony przez „cyber_Folks S.A.”. Na początku, gdy się o tym dowiedziałem, miałem mieszane uczucia, ale nie potrzebnie, bo do dziś wszystko działa jak wcześniej.

Jaki tani hosting na stronę www WordPress?

Nie każdy potrzebuje tak drogiego i wydajnego hostingu, dlatego zamieszczę poniżej listę firm świadczących usługi hostingowe, z których na przestrzeni lat korzystałem i nie miałem z nimi żadnego problemu.

Sohost

Mam klientów, którzy potrzebują taniego hostingu, nie zależy im na wydajności czy dużej skrzynce pocztowej. Nie chcę, żeby wybrzmiało to, że Sohost nie jest wydajny! Sohost ma kilka pakietów i sądzę Jedną z firm, którą poleciłem była firma Sohost (nie SEOhost). Przyznam, że podczas zakupu miałem wątpliwości, ponieważ była to mało znana firma, ale przez trzy lata nie miałem żadnego problemu z ich usługami.

Hosting Sohost cena

Cennik Sohost jest dostępny na Sohost.pl (link afiliacyjny), najtańszy pakiet kosztuje 73,80 zł z VAT za 3 GB powierzchni na szybkim dysku NVMe, dla małej strony WordPress sprawdzi się idealnie, jeżeli strona urośnie, mają pakiety o wyższych parametrach. Osobiście wybrałbym wyższy pakiet ze względu na możliwość korzystania z Redis.

Sohost, a nie SEOHost, po wpisaniu w Google „Sohost” prawie zawsze pojawia się reklama hostingu SEOHost, więc proszę na to zwrócić uwagę. Nie mam zdania o hostingu SEOHost i pewnie to też dobry hosting tylko zwracam uwagę na możliwość pomyłki.

Sohost czas reakcji na zgłoszenia

Ostatni pod koniec okresu rozliczeniowego wysłałem zgłoszenie do supportu Sohost. Zgłoszenie dotyczyło kwestii formalnej i odpowiedź i rozwiązanie mojego problemu trwało 17 minut. Uważam, że przy tak niskiej cenie jest to świetny wynik, polecam Sohost.pl.

Hostline

W tym miesiącu potrzebowałem hostingu na jedną małą stronę i na portalu wykop.pl znalazłem firmę Hostline.pl, nie mogę powiedzieć nic na temat ich usługi, ale na razie wszystko działa. Dlaczego piszę o Hostline? Ponieważ za hosting o powierzchni 20 GB na dysku NVMe z bardzo przyzwoitymi parametrami wydajności, zapłaciłem tylko 66,41 zł brutto za pierwszy rok. Użyłem kodu promocyjnego „wykop40” nie wiem, czy ten kod jeszcze obwiązuje, ale jak szukasz czegoś taniego sprawdź.

Kliknij, aby przejść na stronę z ofertą firmy Hostline (nie jest to link afiliacyjny)

Najtańszy pakiet w Hostline

Najniższy pakiet w Hostline z o pojemności 2 GB na dysku NVMe to koszt 43,04 zł brutto, jeżeli jeszcze jest promocja i kod „wykop40” jeszcze działa zapłacisz 25,82 zł brutto w pierwszym roku, koszt odnowienia po roku to 43,04 zł brutto.

Ważne jest to, że już w najniższym pakiecie możemy uruchomić instancję Redis dla strony hostowanej w Hostline.

Hostline.pl czas reakcji na zgłoszenia

Nie wiem ile trwa odpowiedź supportu Hostline na zgłoszenie, ale mają konto na portalu wykop.pl.

15.09.23 Aktualizacja

Kontaktowałem się dziś z BOK firmy Hostline na ogólnodostępnym czacie. Pytałem o zalecany sposób konfiguracji Redis, odpowiedź otrzymałem natychmiast. Nie było typowe zgłoszenie problemu z funkcjonowaniem usługi, bo takiego nie odnotowałem, ale postanowiłem uzupełnić artykuł. Redis w Hostline można skonfigurować za pomocą wtyczki LiteSpeed cache.

Hosting w LH.pl

Mój znajomy ma wiele kont u tego usługodawcy i nie odnotował żadnych problemów.

Jakiego hostingu nie polecam?

Nie polecam hostingu w Home.pl, nie mam czasu pisać dlaczego, ale powodów jest wiele, może kiedyś uzupełnię ten artykuł.

Wydajny, ale bardzo drogi hosting

Home.pl to jedna z największych firm hostingowych podobnie jak Nazwa.pl, o ile Home.pl stanowczo odradzam to z usług w Nazwa.pl korzystałem w zeszłym roku i byłem mile zaskoczony. Czym? Wydajnością, hostowałem dosyć rozbudowaną, nawet bardzo rozbudowaną stronę w Kru.pl, ale co chwila miałem problemy z wydajnością, serwer padał, nie wiedziałem, czy ta strona będzie mi potrzebna po roku więc skorzystałem z promocji w Nazwa.pl i nie odnotowałem żadnych problemów z działaniem strony. Pomimo to nie polecam usług Nazwa.pl, jeżeli zależy Ci na niskiej cenie i jesteś początkujący.

Hosting WordPress podsumowanie

Podkreślam, że moja opinia jest subiektywna, wpis nie miał na celu szczegółowego porównania parametrów powyższych usług. Sumując, jeżeli szukasz dobrego i wydajnego hostingu wybierz Zenbox.pl, jeżeli zależy Ci na cenie i dysku NVMe wybierz Sohost lub Hostline.

Hostline czy Sohost?

Ze względu na to, że Hostline oferuje możliwość korzystania z Redis już najniższym pakiecie wybrałbym Hostline. Zmieniłbym bym może zdanie i porównałbym parametry techniczne tych dwóch usług, ale 5 minut szukałem parametrów technicznych najniższego pakietu w Sohost. Z drugiej strony z Sohost korzystam 3 rok a z Hostline niecały miesiąc. Może jak będę miał chwilę napiszę do Sohost i poproszę o podanie parametrów.

Najważniejsze

To jest moja subiektywna opinia, za nim zdecydujesz się na wybór hostingu dla Twoje strony lub stron, sprawdź dokładnie parametry hostingu, zastanów się, jakie masz wymagania, sprawdź fora, pytaj na grupach w mediach społecznościowych. Możesz również sprawdzić ranking firm oferujących hosting na stronie jak wybrać hosting.pl.

Gdzie kupić domenę z rozszerzeniem .pl?

To będzie krótki paragraf, polecam kupić domenę w OVH.pl, obecnie mają jedne z najniższych cen zakupu domen, oraz co ważne niskie ceny za odnowienie po roku (72,56 zł brutto).

NIGDY NIE KUPUJ DOMENY W HOME.PL oraz w Nazwa.pl

Obie te firmy oferują domeny w pierwszym roku za przysłowiową złotówkę a po roku koszt odnowienia domeny w przypadku Home.pl to aż 202,95 zł brutto! Nazwa.pl również oferuje domeny za przysłowiowe grosze, a po roku żąda 246 zł brutto! Dziś (13.09.2023) koszt odnowienia domeny z rozszerzeniem .pl w OVH to 72,56 zł brutto.

Gdzie kupić domenę .pl podsumowanie

Według mojego doświadczenia najbardziej opłacalnym miejscem, by kupić domenę, jest francuska firma OVH. Jak podaje strona jakwybrachosting.pl: ranking cen domen, OVH nie wypada najtaniej. Więc dlaczego polecam OVH? Z prostego powodu, w 2014 roku, gdy kupiłem hosting w Zenbox, firma również oferowała niskie ceny przedłużenia domen, ale po pewnym czasie podnieśli ceny domen do 100 zł netto, wtedy zmieniłem operatora domen na OVH i od paru lat nie wprowadzają drastycznych podwyżek.

Jak przekierować domenę OVH na serwer w Sohost, Zenbox lub Hostline?

Opiszę przypadek, w którym chcesz kupić domenę, za nim kupisz hosting. W przypadku gdy już masz domenę w OVH i chcesz ja przekierować na inny hosting, bezproblemu znajdziesz dokumentacje, w jaki sposób przekierować domenę z OVH na zewnętrzne serwery.

 1. Przejdź na stronę OVH.pl i w polu „wyszukaj mojadomena.ovh” wpisz nazwę domeny, którą chcesz kupić i kliknij, szukaj.
 2. Jeżeli domena jest, dostępna kliknij kup, a następnie z prawej strony kontynuuj zamówienie i znowu kontynuuj zamówienie i jeszcze raz kontynuuj zamówienie.
 3. Jeżeli posiadasz konto w OVH, zaloguj się, jeżeli nie, utwórz konto w OVH.
 4. Potwierdź rejestrację konta przez email lub numer telefonu.
 5. Najważniejsze, na etapie koszyka (zrzut ekranu poniżej), kliknij „Zmiana konfiguracji” oznaczone liczbą 1 na zrzucie poniżej.
Przekierowanie domeny na zewnętrzne serwery DNS podczas zakupu w OVH krok 1 (zrzut ekranu)
Przekierowanie domeny na zewnętrzne serwery DNS podczas zakupu w OVH krok 1
Przekierowanie domeny na zewnętrzne serwery DNS podczas zakupu w OVH krok 2 (zrzut ekranu)
Przekierowanie domeny na zewnętrzne serwery DNS podczas zakupu w OVH krok 2
 1. W kolejnym widoku kliknij „domyślne serwery DNS”
 2. Następnie „Wprowadź inne serwery DNS” Zobaczysz to, co na poniższym zrzucie ekranu.
Przekierowanie domeny na zewnętrzne serwery DNS podczas zakupu w OVH krok 3
 1. w polu „Nazwa serwera DNS 1: wpisz ns1.zenbox.pl lub ns1.sohost.pl, lub ns1.hostline.pl
 2. Kliknij, Dodaj serwer DNS, żeby pokazało się pole Nazwa DNS 2:.
 3. W tym polu wpisz ns2.zenbox.pl lub ns2.sohost.pl, lub ns2.hostline.pl
 4. Kliknij dalej i zapłać za domenę preferowaną formą płatności.

Teraz tylko musisz dodać domenę kupioną w OVH do Twojego konta hostingowego.

Jeżeli tworzysz stronę w WordPress, zobacz mój artykuł, w którym tłumaczę, w jaki sposób zainstalować WordPress na hostingu Zenbox.pl

Jeżeli chcesz wiedzieć jakie narzędzie do tworzenia stron WordPress wybrać zobacz mój artykuł: Porównanie wydajności popularnych edytorów do tworzenia stron WordPress.

Serwer i domena poniżej 50 zł a dokładnie za 35,71 zł brutto

Aby kupić domenę i serwer za 35,71 zł brutto, domenę kup w OVH oraz hosting w Hostline.pl z kodem rabatowym „wykop40”. Koszt odnowienia Domeny z rozszerzeniem .pl w OVH po roku to 72,56 zł brutto. Koszt odnowienia usługi w Hostline (SSD NVMe 2 GB) po roku to 43,04 zł brutto.

Potrzebujesz profesjonalnej strony www?

Sprawdź moją ofertę lub skontaktuj się ze mną, z przyjemnością stworzę dla Ciebie nowoczesną i przyjazną dla wyszukiwarki Google stronę www.

Od 11 lat pomagam firmom takim jak Twoja pozyskiwać klientów przez internet 😍

— Arkadiusz Sałek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *