Ponad 11 lat z WordPress

Słowo wstępne

Nie wiem po co opisałem tą historię ale jak teraz myślę to właśnie po to powstał WordPress żeby każdy bez w prosty sposób mógł napisać to co mu przychodzi do głowy:)

Już na początku wpisu przestrzegam że nie mam lekkiego pióra.

Co może się stać jeżeli wypijesz kilka szklanek Jacka Danielsa?

Moja przygoda z WordPress rozpoczęła się w 2011 roku, mój brat cioteczny pracował w Call Center jako sprzedawca „Wpisów na portalu” i miał świetne wyniki.

Pewnego razu przy butelce Jacka Danielsa doszliśmy do wniosku że możemy połączyć siły i zrobić coś podobnego. Byłem zielony jeżeli chodzi o wiedzy dotyczącej tworzenia stron, ale wiedziałem że musimy wybrać domenę, firma mojego brata sprzedawała wpisy dla firm na portalu PoleconeFirmy.pl lub PolecaneFirmy.pl po krótkiej burzy mózgów mój brat zaproponował domenę „ZnaneFirmy.pl” i razem stwierdziliśmy że to strzał w dziesiątkę.

Kolejnego dnia usiadłem do komputera i zacząłem wertować Google w jaki sposób zrobić portal w stylu katalog firm, po długim reaserchu wiedziałem że potrzebuję Jakiegoś CMSa. Testowałem Joomle, Drupala i właśnie WP, te dwa pierwsze były zbyt skomplikowane dla takiego amatora jakim wtedy byłem i zdecydowałem się na WP. W 2012 Roku WordPress był CMSem strikcie blogowym, więc zrobienie strony w stylu katalog firm to było spore wyzwanie.

ZnaneFirmy.pl 1.0 -Pierwszy motyw i strona WordPress

Gdy już poznałem zasady działania i obsługę WP, musiałem wybrać motyw który nie wygląda jak blog wiedziałem że musi mieć minimum dwie kolumny na widgety żeby chociaż trochę przypominał katalog firm. Padło na motyw Illacrimo WordPress Theme i przy pomocy dostępnych wtyczek (w 2012 było ich mało) stworzyłem swoją pierwszą stronę w WordPressie.

Niestety na stronie Wayback Machine nie zachowały się style CSS i nie widać jak wyglądała moja pierwsza strona zrobiona w WP :(, ale poniżej prezentuje kilka screenów obrazujących jak wyglądała moja pierwsza strona zrobiona w WP.

Poniżej prezentuję galerię

ZnaneFirmy.pl 1.0 zastrzeżenie

Każdy kto prowadził firmę w 2012 roku wie że Cold Calling i wciskanie reklam na portalch typu katalog firm to była plaga, ale nasza usługa była warta swojej ceny. Z kilku powodów po pierwsze, strony na WordPress (wraz z wtyczką Yoast wtedy w wersji 1.1.5) świetnie indeksowały się w Google więc każda firma która kupiła od nas wpis/wizytówkę miałą dobrą ekspozycję w wynikach wyszukiwania, tym bardziej że fraza kluczowa to zazwyczaj było „Instalacje Elektryczne Piotrków Piotrków Trybunalski” lub „Usługa + Jakieś małe miasto”. Drugą zaletą wyróżniającą nas na tle konkurencji były wypełnione znaczniki meta(title i description). Po trzecie dla każdej firmy która kupiła u nas wizytówkę Tworzyłem Logo = logotyp + sygnet.

Tak wiem że to wygląda średnio ale uważam że jak na kilka tygodni pracy jako Webmaster, grafik, seowiec, księgowy to były spoko graficzki:)

A few moments later

Divi od Elgeant Themes

Divi ułatwiło mi tworzenie stron dla moich klientów, wiem że ktoś powie że co to za strony jak na szablonie ale do dziś uważam że nie ma sensu tworzyć strony z mała ilością funkcji na dedykowanym pisanym od podstaw motywie, powód jest jeden,

ZnaneFirmy 2.0

W 2013 roku było już kilka dedykowanych motywów WP dla strony typu katalog firm, żeby ulepszyć nasz „produkt” stworzyłem dwa kolejne katalogi firm na domenach WielkaKsięgaFirm.pl i lokalizacjafirm.pl.

Znanefirmy 2.0 była postawiona na motywie eList od Elegant Themes i w odróżnieniu od ZF 1.0 poniżej prezentuje jak to wyglądało.

Dalsza część wpisu pod screenem.

Coś się kończy coś się zaczyna

Moje biznesowe drogi z bratem się rozeszły a ja miałem już sporą wiedzę w zakresie digital marketingu, WordPressa, PHP, CSS, przygotowałem stronę webunikat.pl z pomocą OLX znalazłem pierwszego klienta, założyłem JDG i do dziś pomagam różnej wielkości firmom zdobywać klientów przez Internet.

WordPress dziś

Od 2012 roku wykonałem ponad 100 stron różnego rodzaju, poznałem WordPress i jego ekosystem na wylot. Byłem i jestem świadkiem jego postępu więc jeżeli potrzebujesz pomocy z WP z przyjemnością pomogę Ci rozwiązać Twój problem.

Jedna odpowiedź do „Ponad 11 lat z WordPress”

  1. […] moje ponad 11 letnie doświadczenie w pracy z wtyczkami i motywami WordPress typu katalog firm (moją pierwszą witryną WordPress, którą zrobiłem, był katalog biznesowy bez żadnych dedykowan…) potwierdzają, że najlepszą wtyczką do tworzenia katalogu firm (za pomocą Wp GeoDirectory […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *